*TOYOTA 42-6FGCU25 CUSHION TIRE 5000LB FORKLIFT WITH TRACTION DRIVE TIRES
Fuel: LP Gas
Capacity: 5,000 lbs.
3
Mast: 3 Stage
Year: 1999
Make: TOYOTA
Model # 42-6FGCU25
Serial # 12345
Hours: 10,971
Side Shifter: Yes
Lift Height: 189"
Condition: Used
ForkliftTrader.com Youtube Watch this lift in action!
MAKE: TOYOTA
MODEL: 42-6FGCU25
S/N: 74698
CAPACITY: 5000
HOURS: 10971
CUSHION TIRES
LIFT HEIGHT: 189"
42" CLASS II FORKS
L.P. GAS
4Y ENGINE
AUTO TRANSMISSION
POWER STEERING
SIDE SHIFT
FORKLIFT DIMENSIONS
L: 98"  W: 44"  H: 83"